ECDL    

ECDL – pomaga znaleźć pracę

ECDL

W ZS nr 2 im Mikołaja Kopernika w Stargardzie Szczecińskim znajduje się Laboratorium ECDL - 0157 (sala 225), gdzie odbywają się szkolenia oraz egzaminy ECDL.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest wydawany w 150 krajach posiada go 11 mln ludzi w tym 140 tysięcy w Polsce. Jest to nie tylko dokument, który udowadnia pracodawcom, że mamy odpowiednie kwalifikacje komputerowe. Jest to wiedza, która dziś jest niezbędna w pracy biurowej, bez względu na stanowisko. Potrzebuje jej zarówno prezes spółki, księgowa i sekretarka, różni się tylko jej zakres. Certyfikaty ECDL obejmują zagadnienia podstawowej znajomości obsługi komputera jak i zaawansowanej w poszczególnych specjalizacjach. Do tej pory w cv wystarczyło napisać, że posiada się umiejętności w zakresie obsługi komputera, teraz trzeba będzie dodać do cv załącznik w postaci certyfikatu ECDL, który potwierdzi te umiejętności. Od 2015 roku 90 % stanowisk pracy w UE wymagać będzie umiejętności komputerowych.

Jak go zdobyć? Należy zdać egzaminy, które będą potrzebne w przyszłej pracy.

ECDL Base to certyfikat zaświadczający o podstawowych umiejętnościach w zakresie podstaw pracy z komputerem, podstaw pracy w sieci, przetwarzania tekstów oraz pracy z arkuszem kalkulacyjnym. Każdy z egzaminów wymaga rozwiązania przesłanych zadań w ciągu 45 min. Należy wykonać poprawnie 75% zadań. Egzaminy można zdawać w ciągu 3 lat, można też je poprawiać.

ECDL – Profile to własna ścieżka rozwoju umiejętności komputerowych dopasowana do wymagań wymarzonej pracy – szczegóły https://www.ecdl.pl/node/4183

Korzyści dla posiadacza certyfikatu ECDL

Więcej:

https://www.ecdl.pl/
ilość odsłon: 145:)