2004/2005    

24 czerwca 2005 roku na placu przed szkołą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2004/2005. Uroczystoś jak co roku uświetniło wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych i najwybitniejszych uczniów naszej szkoły. Niech Ci nagrodzeni będą przykładem do naśladowania i aby w przyszłym roku było ich jeszcze więcej. Wszystkim życzymy udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.
15 czerwca 2005 r. odbyła się wycieczka historyczna szlakiem "Wału Pomorskiego", zorganizowana przez p. D.Cielniaka i p.M.Makowską. Klasy III F i III W zwiedzały muzeum "Oręża Wojska Polskiego" oraz symboliczne miejsce zaślubin z morzem w Kołobrzegu, a także "Muzeum walk o Wał Pomorski" w Mirosławcu. W związku z zainteresowaniem młodzieży organizotorzy zapowiadają cykliczne wycieczki.
W piątek 10 czerwca br., w sali konferencyjnej Pałacu Belweder w Warszawie, odbyło się uroczyste zakończenie programu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej - III edycja", organizowanego pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. W programie uczestniczyło 1300 szkół z całej Polski, a uczniowie Zespołu Szkól Nr 2 w Stargardzie Szczecińskim zajęli III miejsce! Podczas uroczystości wręczono nagrody 24 finalistom, których prace pisemne nt. Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy oraz programów edukacyjnych UE zostały najwyżej ocenione przez komisję konkursową. Więcej...
W dniach 06 do 12 czerwca 2005 r. odbył się w naszym mieście "I Powiatowy Tydzień Walki z Rakiem". Nasza szkoła czynnie uczestniczyła w tej akcji, która rozpoczęła się happeningiem. W pochodzie wzięły udział wszystkie stargardzkie szkoły oraz władze lokalne. Uczniowie nieśli wykonane przez siebie transparenty oraz różowe baloniki, symbolizujące walkę z rakiem. Rozdawali przechodniom wstążeczki i ulotki informacyjne. Więcej...
Dnia 04 czerwca 2005 r. na ulicy Szczecińskiej odbyły się XIV Stargardzkie Biegi Uliczne Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowane zostały przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Stargardzie i Ludowy Klub Sportowy Pomorze. Patronat nad biegami objęli: prezydent Stargardu Szczecińskiego Sławomir Pajor i starosta powiatu stargardzkiego Krzysztof Ciach. Reprezentacja naszej szkoły składająca się z 5 dziewcząt i 5 chłopców zajęła III miejsce w kategorii Szkół Ponadgimnazialnych
Tak gotują, że palce lizać! takim tytułem przyciągał artykuł głosu szczecińskiego z dnia 9 czerwca 2005 r., a w nim czytamy: "Uczniowie technikum żywienia i gospodarstwa domowego (...) uczą się trudnej sztuki przyrządzania potraw różnych kuchni. W tajniki kuchni włoskiej od dwóch lat wprowadza ich Tomasz Franczak (...) Wspólnie gotowali już zupę cebulową, makaron ze szpinakiem, smażyli płonące naleśniki z bananami, przyrządzali owoce morza. W ostatni wtorek (...) uczyli się robić roladki z soli z borowikami, podawane z brokułami (...)". Oj, aż ślinka cieknie od samego czytania.
Dnia 25 maja 2005 roku odbył się rajd rowerowy zorganizowany w ramach Koła Turystyczno - Krajoznawczego przez nauczycieli wychowania fizycznego: Mariusza Stencela i Agnieszke Basiak. Trasa przebiegała po okolicznych miejscowościach Stargardu: Grzędzice, Cisewo, Miedwiecko, Morzyczyn, Kunowo i Kluczewo, o łącznej długości 25 km. Nad Jeziorem Miedwie z niewielkimi trudnościami rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.
23 maja 2004 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 odbyły się IV Targi Książki Szkolnej. Jak w ubiegłym roku, tak i w tym nasza szkoła zaprezentowała swoje stoisko, przedstawiając osiągnięcia, możliwości kształcenia oraz zachęcając przyszłych absolwentów szkół gimnazjalnych do zawitania w nasze progi. A szkoła nasza, jak wszyscy wiemy, ma się czym pochwalić. Zapraszamy więc Was, drodzy absolwenci gimnazjów.
Dn. 16 maja 2005 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK z ZS nr 5 w Stargardzie. Drużyna medyczna z naszej szkoły w składzie: Natalia Hofman, Kamila Kokoszyńska, Paulina Szczchewicz i Renata Dziubich - wszystkie z klasy I G - zajęła II miejsce. Drużynę prowadzi p.A.Sawa. Były to pierwsze zawody drużyn ratowniczych z udziałem tych ratowniczek, więc tym bardziej się cieszymy z tego sukcesu i serdecznie Wam gratulujemy.
W dniu 15 maja 2005 roku w Warszawie odbywały się XII Polskie Spotkania Europejskie zorganizowane przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, podczas których p. Jolanta Stępczyńska oraz p. Krystyna Wiśniewska (opiekunki SKE w ZS nr 2) wraz z uczennicami - Joanną Stańczyk i Katarzyną Gołębiowską odebrały dyplom, puchar i nagrody za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie: Szkolny Klub Europejski roku 2005. Więcej...
W roku szkolnym 2004/2005 uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim kolejny raz wzięli udział w programie "Moja szkoła w Unii Europejskiej". Praca napisana przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 - Monikę Włodarską, Tomasza Piotrowskiego i Pawła Żywickiego pod kierunkiem p. Jolanty Stępczyńskiej zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na poziomie województwa zachodniopomorskiego i została przekazana do oceny Centralnej Komisji Oceniającej w Warszawie. Więcej...

Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim wziął udział w projekcie pt.: "Dzień Wiosny w Europie". Pani J.Stępczyńska zgłosiła szkołę do udziału w tym projekcie, koordynowała prace związane z organizacją Dnia Wiosny w ZS nr 2 oraz napisała i przesłała raport ze szkolnych wydarzeń, które miały miejsce 21 marca 2005 roku. Ze sprawozdaniem tym można się zapoznać na stronie www.futurum2005.eun.org gdzie wśród raportów pogrupowanych według krajów znajdują się polskie raporty, a wśród nich raport Zespołu Szkół nr 2 pt.: "Europejski Dzień Wiosny w Zespole Szkół nr 2". Za udział w projekcie otrzymaliśmy podziękowanie od P.Margot Wallström Wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej - Komisarza ds. stosunków instytucjonalnych i strategii komunikowania oraz Jána FIGEL'a - Komisarza ds. edukacji, szkoleń, kultury i wielojęzyczności.
27 kwietnia 2005 roku w ramach Koła Turystyczno - Krajoznawczego odbył się rajd ścieszkami Puszczy Wkrzańskiej. Trasa rajdu częściowo przebiegała szlakiem zielonym i niebieskim. Rozpoczęła się na pętli tramwajowej nr 3 przy ulicy Arkońskiej do której dojechaliśmy autokarem. Po wyczerpujących zmaganiach dotarliśmy do Polany Harcerskiej, gdzie na ognisku piekliśmy kiełbaski. Z polany, przy niewielkim deszczu dotarliśmy do Jeziora Głębokiego gdzie czekał na nas autokar. Zapraszamy chętnych na następny rajd.
Dnia 23 kwietnia 2005 r. odbyły się w Białogardzie IV Igrzyska LZS województwa Zachodniopomorskiego. Uczennice ZS 2 w składzie: Małgorzata Knieć, Ewa Cendrowska, Ewa Stopa oraz gościnnie Justyna Kotowicz z LO nr I, reprezentowały powiat stargardzki w piłce koszykowej kobiet. W turnieju wzięły udział drużyny: Goleniowa, Wałcza, Gryfic, Choszczna, Stargardu, Białogardu, Świdwina, Pyrzyc oraz Kamienia Pomorskiego. Dziewczęta ze Stargardu, po emocjonującej walce zajęły II miejsce, przegrywając w całym turnieju tylko jeden mecz. Pierwsze miejsce zdobył Goleniów, a trzecie Wałcz.

W związku ze zbliżającym się czasem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i funkcjonującą już tradycją otwierania drzwi przed przyszłymi uczniami, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim serdecznie zaprasza młodzież klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz ich rodziców na Tydzień Otwartych Dni w Zespole Szkół nr 2 w terminie: 11 - 15 kwietnia 2005 r. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie grup uczniów: (091) 573-43-04 lub 0 695-922-792.

Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim po raz trzeci wziął udział w programie edukacyjnym Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej pt.: "Moja szkoła w Unii Europejskiej". W tym roku szkołę reprezentują uczniowie klasy IIIF - Monika Włodarska, Paweł Żywicki i Tomasz Piotrowski. Uczniowie pod kierunkiem p. Jolanty Stępczyńskiej napisali autorską pracę konkursową pt.: "Czy Europa potrzebuje Konstytucji" oraz współorganizowali wiele akcji promujących Konstytucję Europejską w ZS nr 2. Więcej...
13 kwietnia 2005 roku w Szczecinie odbyła się konferencja regionalna dla ambasadorów Konstytucji Europejskiej. Zespół Szkół nr 2 ze Stargardu Szczecińskiego reprezentowali uczniowie klasy IIIF - Monika Włodarska, Paweł Żywicki i Tomasz Piotrowski oraz opiekun p.Jolanta Stępczyńska. Więcej...
13 kwietnia 2005 roku odbył się konkurs adresowany do szkół gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 8 trzyosobowych drużyn z Gimnazjum nr 2, nr 3, nr 4, Gimnazjum Gminnego, Gimnazjum w Reczu, Starej Dąbrowie, Ińsku i Suchaniu. Klasyfikacja zespołowa przedstawia się następująco: I miejsce Gimnazjum nr 4, II miejsce Gimnazjum nr 2, III miejsce Gimnazjum nr 3. Indywidualni zwycięzcy: I miejsce Adam Macioszek z Gimnazjum nr 4, II miejsce Ewa Nowicka reprezentująca Gimnazjum nr 4, III miejsce Katarzyna Jasińska z Gimnazjum nr 3. Zwycięzcom gratulujemy.
Dnia 6 kwietnia 2005 r odbył się KONKURS O PUCHAR MISTRZA ORTOGRAFII ZS NR 2 w roku szkolnym 2004/2005. Organizatorkami były nauczycielki języka polskiego - mgr Anna Pita i mgr Marzena Orłowska. Wzięło w nim udział 29 uczniów, po jednej osobie z każdej klasy. Oto wyniki:
 • I miejsce - Puchar Mistrza Ortografii i dyplom zdobyła Agnieszka Krela klasa II T
 • II miejsce i dyplom - Martyna Zakrzewska klasa V H
 • III miejsce i dyplom - Marlena Kozica klas V N
  Cieszy fakt, że spotkał się on z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy musieli zmagać się z pisownią takich wyrazów, jak: diariusz, mrzonki, przyprószony, naprędce, ciżemka, pięcioipółletni.
 • 4 kwietnia o godz. 9.37, o tej symbolicznej godzinie w Kościele Miłosierdzia odbył się uroczysty apel w intencji śmierci Jana Pawła II. Cała społeczność naszej szkoły, pogrążyła się w smutku i zadumie, żegnając Ojca Świętego. Totus Tuus Ojcze Święty, totus tuus.
  Dnia 1 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół nr 2 w pływaniu zorganizowane przez mgr Agnieszkę Sawę we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego. W zawodach wzięło udział 46 uczniów. Zawody składały się z dwóch części. Pierwsza to konkurencje indywidualne : rywalizacja na dystansie 50 m (dowolny, grzbiet, klasyk) oraz pływanie wytrzymałościowe (5 minut pływanie ciągłe). Więcej...
  Marcin Pieczonka zajął 11 miejsce i uzyskał tytuł laureata XVIII OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ, co umożliwi mu podjęcie studiów na wybranej przez siebie uczelni bez postępowania egzaminacyjnego. S.Konopka i A.Nagórna jako finalistki również mają możliwość podjęcia studiów bez egzaminów na uczelniach, które wyraziły zgodę na przyjmowanie finalistów. Więcej...
  UWAGA MATURZYŚCI!W szkolnej czytelni oraz w pracowniach informatycznych znajduje się Multimedialny informator o publicznych i niepublicznych szkołach wyższych oraz pomaturalnych z całej Polski (wydany na CD). Zawiera on wszelkie dostępne informacje, które pomogą przyszłym studentom w wyborze kierunku studiów. Podobne informacje można również znaleźć na www.powitanie.com.pl
  Młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego w ZS nr 2 przygotowała pierwszy marcowy numer internetowej gazetki pt.: "EUROPEK". Członkowie klubu uznali, że brakuje w szkole gazetki poruszającej tematy związane z Unią Europejską. W pierwszym numerze tego miesięcznika młodzież dokonała charakterystyki Wielkiej Brytanii, przedstawiła najważniejsze informacje o Konstytucji Europejskiej, opisała osiągnięcia i działania klubu w I semestrze roku szkolnego 2004/2005, zamieściła wywiad z bardzo lubianą przez uczniów panią Anną Pita - zastępcą dyrektora w ZS nr 2 oraz europejski humor, krzyżówkę i literackie wspomnienie walentynek. Twórcy gazetki serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z przygotowanymi artykułami.
  22 marca 2005 roku w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim wznowiono cykl GOTOWANIE NA EKRANIE. Pan Tomasz Franczak właściciel Pizzerii - Toskania i sponsor programu oraz mgr inż. Grażyna Tuchmacher nauczyciel technologii w ZS nr 2 tym razem przygotowali odcinek programu poświęcony gotowaniu zupy cebulowej według włoskiej receptury. Podczas sporządzania tej potrawy asystowali im uczniowie z klasy V T oraz III T. Program jest rejestrowany i emitowany w TV Jantar. Oto przepis...

  W naszej szkole można zdobyć Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Jako jeden z pierwszych uzyskał go absolwent tej szkoły Dawid Kiełtyka, który był bardzo dobrze przygotowany i bez problemu zdał wszystkie egzaminy. Certyfikat ECDL zwiększa możliwości znalezienia pracy na europejskim rynku. Jest on dowodem na to, że jego posiadacz ma podstawowe umiejętności obsługi komputerów i potrafi wykorzystywać je w pracy. Aby uzyskać taki dokument, trzeba wykazać się znajomością obsługi arkusza kalkulacyjnego, edytora tekstów isieci internetowej oraz zdać siedem egzaminów: jeden teoretyczny i sześć praktycznych. Można je zaliczyć w ciągu trzech lat. Właściciel certyfikatu odnotowany jest w Europejskiej Karcie Umiejętności, dzięki czemu łatwiej można znaleźć zatrudnienie.

  W dniu 21 marca 2005 roku w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim - opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego - p. Jolanta Stępczyńska, p. Jolanta Lesińska i p. Krystyna Wiśniewska zorganizowały Zlot Szkolnych Klubów Europejskich pod hasłem: "Konstytucja Europejska strażnikiem przyszłości Europy". W imprezie tej wzięły udział kluby z następujących szkół: Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim, IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Maszewie oraz z Gimnazjum w Marianowie. Więcej o zlocie...
  12 marca 2005 roku w Szczecinie odbyła się IX edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Temat specjalny edycji brzmiał: Rynek Wewnętrzny Unii Europejskiej. Uczestnicy IX edycji musieli wykazać się znajomością następujących problemów: etapy powstawania Rynku Wewnętrznego, najważniejsze instytucje prowadzące działania w dziedzinie Rynku Wewnętrznego, swobodny przepływ towarów, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału, swobodny przepływ osób. Uczeń Zespołu Szkół nr 2 Przemysław Marek z klasy V F przystąpił do pierwszego etapu Olimpiady, zdobywając 16,5 punktów na 25 możliwych. Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowało się 20 osób. W tegorocznej edycji wzięło udział 23 tysiące uczniów z całej Polski.
  Dnia 10 marca 2005 roku w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim odbyła się II edycja konkursu "Galopem przez Europę." Podczas konkursu młodzież sprawdziła swoją wiedzę o Unii Europejskiej, poziom znajomości języka niemieckiego, a także umiejętność bandażowania wybranych części ciała według narzuconego stylu i wypełniania formularza podatkowego PIT-37. Zespół Szkół nr 2 reprezentowały uczennice z klasy IIN - Joanna Jasiak, Monika Czachorowska i Katarzyna Kaliszczak, które zajęły w konkursie III miejsce. Opiekę nad drużyna konkursową sprawowały: p. Jolanta Stępczyńska i p. Krystyna Wiśniewska - opiekunki SKE w ZS nr 2.
  W dniu 8 marca 2005 r. na Hali Miejskiej "Spójni" odbył się Dzień Sporu zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Współzawodnictwo rozpoczęło się od zmagań międzyklasowych, w których udział wzięły dziewczęta z klas I i II. Wygrała reprezentacja klas I na czele z Chudzik Justyną, drugie miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt klas II, natomiast trzecie miejsce zajęła reprezentacja klas I z kapitanem Kaczan Justyną. Po zmaganiach dziewcząt grupa taneczna przygotowana przez mgr Agnieszkę Sawe zaprezentowała układ taneczny. Następnie rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej chłopców, pomiędzy reprezentacja klas I, II i III, który zakończył się zwycięstwem trzecioklasistów, drugie miejsce zajęła reprezentacja klas I, trzecie miejsce zajęła reprezentacja klas II.

  Od dnia 7 marca 2005 roku młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim pod opieką Jolanty Stępczyńskiej, Jolanty Lesińskiej i Krystyny Wiśniewskiej podejmuje szereg działań promujących Konstytucję Europejską. Członkowie klubu przygotowali ulotki zawierające najważniejsze informacje o Konstytucji Europejskiej oraz gazetkę szkolną przedstawiająca materiały promujące ten dokument. Na terenie szkoły funkcjonuje również Punkt Informujący o Konstytucji Europejskiej, prowadzony przez klubowiczów podczas każdej przerwy lekcyjnej. Uczniowie i nauczyciele mogą uzyskać tu potrzebne informacje o Konstytucji Europejskiej oraz zaopatrzyć się w niezbędne materiały na ten temat. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W siedzibie klubu młodzież przygotowała również unijną biblioteczkę zawierająca aktualne materiały o Unii Europejskiej. Opiekunki SKE oraz młodzież zaangażowana w realizację tego pomysłu mają nadzieję, że dzięki tym działaniom uczniowie zwiększą swoją wiedzę w zakresie Konstytucji Europejskiej oraz uświadomią sobie, że warto poznać bliżej ten dokument przed referendum w Polsce.
  Dnia 10 lutego 2005 r. klasa IId wybrała się do nowo otwartego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie zwiedzali boksy dla piesków oraz "dom kota". Młodzież ofiarowała na rzecz schroniska jedzenie, a także pieniądze zebrane na terenie szkoły przez koło turystyczno-ekologiczne prowadzone przez p.Mizerę. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała, a uczniowie obiecali częstsze odwiedziny do czego zachęcamy innych.

  Po wejściu Polski do grupy Państw Członkowskich Unii Europejskiej, coraz więcej młodych osób zadaje sobie pytanie o wpływ tego wydarzenia na swoją przyszłość. Zastanawiając się nad możliwością podróżowania, daleszej nauki czy przyszłej pracy. Stowarzyszenie "Pro Europa" przygotowało kolejną edycję Europejskiej Akademii Internetowej otwierającej interaktywne podwoje dla wszystkich, już od kwietnia 2004 r. Więcej dowiesz się na stronie akademiaeuropejska.pl
  21 stycznia 2005 roku w Książnicy Stargardzkiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego WIERSZEM MALOWANE ŚWIATECZNE OBYCZAJE - Boże Narodzenie 2004".Wzięło w nim udział 80 osób, które zgłosiły 91 wierszy. Uczennica naszej szkoły Małgorzata Andrzejewska z klasy II a otrzymała wyróżnienie. Napisany przez nią wiersz nosi tytuł "Nadszedł już czas". Jury konkursu stwierdziło, ze większość nagrodzonych utworów jest godna wydrukowania. Takie wydawnictwo stanie się udokumentowaniem całego cyklu, stanie się cenną pamiątką i znakomitą promocją utalentowanej poetycko młodzieży ze Stargardu i z całego powiatu stargardzkiego.
  15 grudnia 2004 roku w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się powiatowy etap I Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuk Teatralnych Porozmawiajmy o AIDS. Impreza odbyła się pod patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego, a także starosty stargardzkiego. Organizatorem przeglądu była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Stargardzie Szczecińskim. Więcej...
  Dnia 8 grudnia 2004 roku w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Ekonomiczny dla szkół ponagimnazjalnych powiatu stargardzkiego. Został on zorganizowany przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu, Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim i Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Celem drugiej edycji konkursu było upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej oraz nowości ekonomicznych. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem "Polityka regionalna Unii Europejskiej szansą na rozwój gospodarczy regionu". Więcej...
  W dniu 01 grudnia 2004 odbył się konkurs klas pierwszych na najładniejszy plakat - drzewo genealogiczne "Moja rodzina" w języku rosyjskim. Udział w konkursie wzięły klasy I T, I A, I G. Jury wyłonione spośród młodzieży tych klas oceniło prace następująco: I miejsce - Bożena Błażejewska kl. I G; II miejsce - Paulina Śledziona kl. I A; III miejsce - Marcin Parada kl. I G. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Jeszke kl. I G; Karolina Tomczak kl. I A; Ewelina Kamińska kl. I G. Łącznie zgromadzono 30 prac. Jest to ogromny sukces klas pierwszych, które dopiero trzy miesiące temu po raz pierwszy zetknęli się z językiem rosyjskim. Nad przygotowaniami i przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki języka rosyjskiego Grażyna Gnyś i Marzena Wiśniewska.
  Dnia 1 grudnia 2004 roku o godzinie 17.30 przed Stargardzkim Centrum Kultury odbył się HAPPENING PRAWDA O AIDS PRZEKAŻ JĄ DALEJ. Młodzi ludzie przybyli, aby zamanifestować swoją solidarność z ludźmi chorymi na AIDS. Odczytano wiadomości na temat zagrożeń HIV AIDS oraz mówiono o tolerancji wobec ludzi chorych, którzy są nosicielami wirusa lub zachorowali na AIDS. Później ułożono znicze na kształt czerwonej wstążki - symbolu solidaryzowania się z ludźmi chorymi. Następnie wolontariusze rozdali przechodniom ulotki informacyjne.
  Dnia 01 grudnia 2004 roku w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim zakończono akcję pod hasłem: "PODARUJ SŁOŃCE DZIECIOM Z DOMU MAŁEGO DZIECKA W STARGARDZIE". Pomimo tego, że zakończenie planowano na dzień 26 listopada, uczniowie dostrzegając zainteresowanie tymi działaniami postanowili akcję przedłużyć. Pani Jolanta Stępczyńska - opiekunka Koła Wolontariatu działającego w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego w ZS nr 2 wraz z uczennicami z klasy V R - Moniką Kurpik, Katarzyną Schulen, Anną Gołębiewską i Adrianą Kubiak - przekazały zebrane dary dzieciom z Domu Małego Dziecka. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  Szkolny konkurs wiedzy o AIDS odbył się w dwóch etapach z powodu dużej liczby zgłoszonych osób. W pierwszym etapie uczestniczyły 43 osoby - odbył się on 23 listopada 2004 roku.rugi etap miał miejsce 30 listopada 2004 roku. Oto wyniki konkursu:
  • I miejsce Anna Bałabuch klasa I F
  • II miejsce Agata Hinc klasa II D
  • III miejsce Natalia Jezierska klasa II F
  Zwycięzcom gratulujemy.
  Dnia 26 listopada 2004 roku w Szczecinie odbył się Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich zorganizowany przez Zachodniopomorskie Centrum Informacji Europejskiej. Działania i osiągnięcia Szkolnego Klubu Europejskiego z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim prezentowała Jolanta Stępczyńska - opiekun klubu oraz Monika Czechorowska, uczennica klasy II N. Prezentacja zdobyła szczególne uznanie uczestników zjazdu oraz Szefa Centrum Informacji Europejskiej UKiE - Pana Piotra Drobniaka, który z tego tytułu dokonał specjalnego wpisu do Kroniki Szkolnego Klubu Europejskiego. Po prezentacji obecnych klubów młodzież została dobrana w grupy przez organizatora i otrzymała od niego zadania do wykonania. Uczennice Zespołu Szkół nr 2 - Ewelina Pieślak, Stańczyk Joanna, Jasiak Joanna i Czechorowska Monika z klasy II N oraz Kasperowicz Ewelina i Kiwior Justyna z klasy II F prezentowały wypracowane przez grupy pomysły, angażując się bardzo aktywnie w przebieg debaty. Podczas spotkania podejmowane były tematy dotyczące przyszłości klubów europejskich i ich zadań do realizacji w najbliższych latach.
  Dnia 25 listopada 2004 roku odbył się w Zespole Szkół nr 2 III MIEDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ALEKSANDRA FREDRY pod hasłem "Nikt mnie nie zna..." zorganizowany przez mgr Marzenę Orłowską i mgr Annę Pitę. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Więcej...
  Dnia 24 listopada 2004 roku na sali gimnastycznej ZS nr 5 w Stargardzie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Startowało pięć drużyn: ZS nr 1, ZS nr 2, LO nr 1, LO nr 2 i ZS nr 5. Reprezenntacja dziewcząt z Zespołu Szkół nr 2 zajęła II miejsce. Skład drużyny Bramkarze: Magdalena Gruszczyńska, Agata Panek, Marta Piecyk. Zawodniczki: Paulina Patzka, Paulina Śledziona, Ewa Spólnicka, Ewa Hudzik, Natalia Stocka, Małgorzata Knieć, Monika Lewandowska.
  22 listopada odbyła się w naszej szkole lekcja wychowawcza na temat bezpieństwa. Zaproszenie klas IA i IK przyj eli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Uczniowie wysłuchali wykładu o bezpiecznym podróżowaniu i obejrzeli film o katastrofach kolejowych. Zapoznali się z technikami obrony, sprawdzili jak posługuje się bronią. Ciekawość wszystkich wzbudził pies specjalnie przeszkolony, który, wraz ze swym panem, dał niesamowity pokaz swych umiejętności.
  W dniach od 16 do 26 listopada 2004 roku w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim zorganizowano akcję pod hasłem PODARUJ SŁOŃCE DZIECIOM Z DOMU MAŁEGDZIECKA W STARGARDZIE. Koordynatorem tej akcji była p. Jolanta Stępczyńska, opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego w ZS nr 2, która wraz z uczennicami z klasy V R - Moniką Kurpik, Katarzyną Schulen, Anną Gołębiewską i Adrianą Kubiak - przygotowała i przeprowadziła wszystkie działania w celu spełnienia pragnień dzieci potrzebujących słonecznych promyków radości. Więcej...
  Dnia 5 listopada 2004 roku w Zachodniopomorskim Centrum Edukacyjnym w Szczecinie odbył się I etap konkursu "Wychowanie dla jakości". Drużyna naszej szkoły w składzie: Bożena Domenedzka kl.V F, Aleksandra Gisel kl. V F, Monika Hofman kl. V F ,zakwalifikowała się do następnego etapu konkursu. Młodzieżą opiekowały się: mgr J. Lesińska, mgr L. Wiśniewska. Cel konkursu był następujący: upowszechnienie wiedzy o znaczeniu jakości oraz zapoznanie z międzynarodowymi normami ISO.
  Uczennice klasy VN z Zespołu Szkół nr 2 wraz z wychowawczynią wzięły udział w akcji sprzątania dawnego nieczynnego cmentarza ewangelickiego w Morzyczanie, na terenie którego w ostatnich miesiącach trwały prace renowacyjno-remontowe. Gmina Kobylanka udostępniła uczennicom klasy VN szkolny autobus, którym bezpiecznie i wygodnie podróżowały.
  18 listopada obchodzono ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA. W naszej szkole przeprowadzono w związku z tym dniem akcję pod hasłem "Rzuć palenie razem z nami". Uczennice klasy I G - B. Błażejewska, K. Błażejewska, J. Bielicka, M. Hancz, N. Jeszke, M. Kaciuba, K. Suliga i J. Zdunek rozdawały ulotki na temat szkodliwości palenia papierosów, a wraz z nimi jabłka, które powinny zastąpić papierosa. Owoce pochodziły z agrofirmy Witkowo, która była sponsorem akcji.
  Dnia 18 listopada 2004 roku odbyła się w auli Gimnazjum nr 4 - kolejna edycja imprezy rekreacyjnej pod hasłem: "Taniec - aktywna forma wypoczynku". W konkursie tym rywalizowały zespoły taneczne z Zespłu Szkół nr 2 i z Gimnzajum nr 4 w Stargardzie. Dziewczęta ZS nr 2 z klasy III B zajęły III miejsce. Nagrody dla zwycięzców ufundował dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Zbigniew Sowa. Gościnnie wystąpiły zespoły taneczne z Gryfina i Koszewa oraz ze Stargardu. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla dzieci najbiedniejszych rodzin.
  W dniach od 12.11-13.11.2004 r. w Zgierzu odbył się XII finał Ogólnopolskiej Krajowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Ewelina Soczewska z klasy VK, zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz wyróżnienie za najciekawszą akcję promującą zdrowie przeprowadzoną w środowisku lokalnym. Etap centralny olimpiady obejmował: ocenę wiedzy ucznia na temat istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony i doskonalenia zdrowia oraz zasad zdrowego stylu życia oraz ocenę prezentowanej przez zawodnika akcji promujacej zdrowie, przeprowadzonej przez niego w środowisku lokalnym.
  Dnia 9 listopada 2004 roku w Bramie Pyrzyckiej Zespół Szkół nr 2, w ramach programu Sokrates Comenius, zorganizował wystawę NASZA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA. Szkoła - po otrzymaniu dofinansowania z Unii Europejskiej i w ramach projektu Comenius, podobnie jak jej zagraniczni partnerzy - wykonała dwujęzyczną ekspozycję. Później wystawa będzie prezentowana w Anglii, a następnie w Szwecji. Więcej...
  6 listopada 2004 roku odbył się VI POWIATOWY MARSZ NA ORIENTACJĘ. Patrol naszej szkoły w składzie : Tomasz Piotrowski, Paweł Żywicki i Grzegorz Rakowski zajął III miejsce. Opiekunem grupy była p. Renata Bogalecka. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się mapą w terenie, rozróżniania gatunków drzew, znajomością zabytków Stargardu i nanoszeniem punktów kontrolnych na mapę. Ponadto od szkół ponadgimnazjalnych wymagano wykreślania różnorodnych punktów azymutowych i znajomości kluczowych dat z historii Stargardu.
  Dzień 28 października został ogłoszony w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim Dniem Uprzejmości zorganizowanym pod hasłem "Dzień dobry, przepraszam, dziękuję to nic nie kosztuje". Organizatorki Dnia Uprzejmości - p. J.Stępczyńska i p. M.Walewska - Dębrowska - postawiły sobie za cel wyrabianie u uczniów nawyków kulturalnego zachowania się w każdych okolicznościach. Więcej...


  W dniu 27 października 2004 r. w ramach koła Turystyczno– Krajoznawczego został zorganizowany rajd pieszy Szlakami Puszczy Bukowej. Cała trasa miała długość około 20 km. Trasa rajdu rozpoczynała się na dworcu Szczecin Zdroje PKP, pierwsze wzniesienie jakie pokonaliśmy to Skórcza Góra, następnie zeszliśmy do Jeziora Szmaragdowego, poruszając się Drogą Stanisława Grońskiego doszliśmy do Głazu Grońskiego wybitnego taternika i alpinisty. Więcej...
  Czy posiadasz już Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, jeśli nie, to nic straconego. W naszej szkole istnieje możliwość zdania takiego egzaminu. Szczegółowe informacje o ECDL znajdziesz na stronie http://www.ecdl.com.pl oraz u nauczyciela informatyki p.Grzegorza Radlińskiego.
  Dnia 22 października 2004 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji C.K.Norwida. Naszą szkołę reprezentowała Żaneta Zagórska. Recytatorka przygotowała, zgodnie z regulaminem, wiersz C.K.Norwida oraz tekst wybranego przez siebie autora na temat ojczyzny, gdyż hasłem tegorocznego konkursu była ojczyzna. Żaneta Zagórska recytowała wiersz C.K.Norwida "Moja piosnka II" oraz wiersz W.Szymborskiej "Gawęda o miłości ziemi ojczystej". Otrzymała wyróżnienie, z rąk aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie p. Konrada Pawickiego
  We wrześniu Dyrekcja Drawieńskiego i Ińskiego Parku Krajobrazowego w Złocieńcu zorganizowała Literacki Konkurs Ekologiczny pt. PTAKOLUBY. Celem konkursu była ochrona ptasich siedlisk poprzez uwrażliwienie młodzieży na piękno świata przyrodniczego, kształtowanie postaw empatycznych wobec ptaków oraz wzrost poczucia odpowiedzialności pojedynczego uczestnika za ochronę dóbr przyrody. Więcej...

  Dnia 15 października w szkole odbył się uroczysty apel związany ze świętem pracowników oświaty. Samorząd Uczniowski przedstawił krótki program artystyczny. Potem ogłoszono wyniki konkursu na najsympatyczniejszego nauczyciela ZS nr 2:
  • I miejsce mgr Marlena Burhardt Baran,
  • II miejsce mgr Marzena Orłowska,
  • III miejsce mgr Tadeusz Świć
  Następnie podano wyniki konkursu zorganizowanego przez mgr Henrykę Bielenną "Nauczyciel też był kiedyś uczniem". Uczniowie rozpoznawali pracowników szkoły na zdjęciach sprzed lat. Najwięcej pracowników rozpoznała Ilona Borowska z klasy V N; II miejsce zajęła Lidia Sobczak z klasy V N, a miejsce III Paweł Nowosad z klasy III W.
  Dnia 15 pażdziernika 2004 roku odbyła sie kampania "Walki z Głodem Polskiego Czerwonego Krzyża". Przygotowane zostały tablice informacyjne na temat Swiatowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem oraz przeprowadziły akcję dzielenia się kanapkami podczas przerw lekcyjnych. Dziewczęta z technikum gastronomicznego upiekły ciasta, które sprzedawały na przerwach. Dochód uzyskany ze sprzedaży ciast i bułek zostanie przekazany do biura ZR PCK w Stargardzie na dożywianie najbiedniejszych dzieci oraz na zakup paczek świątecznych. Wiecej...
  12 października 2004 r. w szkole naszej, po raz drugi z rzędu (a nie pamiętam już, który raz w historii szkoły) został ogłoszony alarm bombowy. Młodzież, nauczyciele i wszyscy pozostali pracownicy szkoły byli zmuszeni przerwać pracę i wyjść ze szkoły na zimny. Wszyscy byli bardzo oburzeni tym bezmyślnym, a wręcz głupim żartem. W akcję zaangażowano policję, straż pożarną oraz karetkę pogotowia, które to mogły naprawdę być potrzebne gdzieś indziej!
  Dnia 07.10.2004 o godzinie 13.00 na stadionie Klubu Sportowego "Błękitnych" odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach startowały reprezentacje z poszczególnych klas. Udział w zawodach wzięło 114 dziewcząt i 90 chłopców. Indywidualnie w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Jarząbek Magdalena z klasy V N wśród chłopców I miejsce zajął: Górski Kacper I W. W Klasyfikacji zespołowej dziewcząt I miejsce zajęła klasa V N , wśród chłopców V F. Dyrektor mgr Marcin Przepióra wręczył najlepszej dziesiątce pamiątkowe medale.
  30 września obchodzilismy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tytuł Najsympatyczniejszego Chłopaka ZS nr 2 otrzymał Przemysław Wilczyński z klasy VF. Kolejne miejsca zajęli: Patryk Siwek z kl. II T i Partek Paszuk z klasy V E. Serdecznie gratulujemy. Tego dnia życzylismy naszym Panom, Chłopcom i Mężczyznom samych sukcesów.
  W dniach 23-25 września w naszej szkole odbyło się międzynarodowe spotkanie w ramach europejskiego projektu Comenius, w którym udział wzięły szkoły z Niemiec i Szwecji (delegacje nauczycieli i uczniów). Celem spotkania była integracja młodzieży polskiej z młodzieżą zagraniczną, zaangażowanie uczniów do pracy nad szkolnym projektem Comenius, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim jak i motywacja do uczenia się języków. Więcej...
  W kwietniu 2004 r., Zarząd Powiatu Stargardzkiego ogłosił - dla szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu - konkurs na najlepszą, szkolną witrynę internetową. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w końcu września 2004 r., a równorzędne pierwsze miejsce zajęły dwie stargardzkie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Nr 2. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci zestawu komputerowego wartości 5 tys. zł.
  23 września 2004 r. w naszej szkole odbył się sejmik popularnonaukowy pod hasłem "Czy to co jemy jest zdrowe?". Do udziału w sejmiku zaproszono delegacje uczniów ze stargardzkich szkół ponadgimnazjalnych. Każda ze szkół przygotowałą krótką prezentację, na temat składników pokarmowych. Sejmik zakończono pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów naszej szkoły oraz przez sponsora strategicznego - Spółdzielczą Agrofirmę Witkowo. Jak się okazało, to co jemy nie zawsze jest zdrowe, więc należy uważać na to co się je.
  Dnia 10 września 2004 r. na placu przed szkołą odbył się festyn pt. "Spotkanie z kulturą". Główną ideą imprezy była możliwość zakupienia przez uczniów podręczników nowych i używanych w korzystnych cenach. Atrakcją tej imprezy była również obecność instytucji kulturalnych naszego miasta. Młodzież mogła zapoznać się z działalnością Muzeum Stargardzkiego, Książnicy, jak również Towarzystwa Pryzjaciół Stargardu, obejrzeć spektakl Teatru "Krzywa scena" i pokazy tańca nowoczesnego z SCK. Swoją obecnością zaszczycili nas również plastycy z SMSP "Brama", pokazując swoje prace.
  2 września 2004 r. o godz. 8.10 w całej szkole rozległ się długi dzwonek, rozpoczynający minutę ciszy w celu uczczenia pamięci ofiar aktu przemocy terrorystycznej w rosyjskiej szkole. W Rosji dzisiejszy i jutrzejszy dzień są dniami żałoby narodowej po piątkowej tragedii w Biesłanie. Władze republiki podały, że w ataku terrorystycznym na szkołę w Osetii i podczas uwalniania z niej zakładników zginęło 335 osób, w tym 156 dzieci. Dzisiaj i jutro w całej Rosji flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Odwołane zostały wszelkie imprezy i programy o charakterze rozrywkowym. Telewizja "ORT" i "Rossija" zapowiedziały, że nie będą nawet emitować reklam.
  www.onet.pl
  1 września 2004 r. na placu przed szkołą odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005. Na uroczystość zastali zaproszeni poprzedni dyrektorzy naszej szkoły oraz dyrektor Wyższej Szkoły Biznesu, sprawującej patronat nad naszą szkołą. Oczywiście w apelu wzięła udział niemal cała społeczność uczniowska szkoły, tj. 1045 uczniów, z czego 335 - to uczniowie 10 klas pierwszych. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.  ilość odsłon: 559  :)