2003/2004    

Zapraszamy do galerii zdjęć.

25 czerwca 2004 roku na placu przed szkołą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2003/2004. Pogoda tym razem nam dopisała, chociaż czasami mocny wiatr utrudniał wręczanie licznych nagród i dyplomów. Po trwającej dłuuuuższy czas ceremoni wręczenia nagród (oj dużo ich było, dużo) uczniowie rozeszli się do swoich klas na ostatnie w tym roku spotkanie z wychowawcami. Wszystkim życzymy udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły

9 czerwca 2004 roku uczniowie klasy II F i klasy II N wraz z opiekunami (A.Pita, M.Orłowska, M.Mizera, R.Gnych) uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Szczecina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Książnicy Pomorskiej i Telewizji Szczecin. W książnicy uczniowie poznali zasady funkcjonowania ogromnej biblioteki, a szczególny podziw wzbudziła u zwiedzających nowoczesna część książnicy, ogromna czytelnia i dział buddyjski.Po krótkim posiłku nastąpiła kolejna uczta duchowa, czyli zwiedzanie gmachu Telewizji Szczecin. Na własne oczy można było zobaczyć p. J.Osińska Falkiewicz (pijącą kawę w telewizyjnej kawiarence) p. E.Kostańską (przechodzącą korytarzem), realizatorów, kamerzystów i cały sztab ludzi telewizji; zwiedzić pomieszczenia studyjne, salę montażu, zobaczyć realizacje jednego z programów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

8 czerwca 2004 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas piątych. Uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele starostwa oraz firm i organizacji współpracujących z naszą szkołą. Po części oficjalnej, najlepsi absolwenci zostali wyróżnieni licznymi nagrodami i dyplomami. Na zakończenie wszyscy piątoklasiści odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie edukacji.

Dnia 7 czerwca 2004 r. odbyła się kolejna edycja międzyklasowego konkursu dla uczniów (tym razem z klas drugich pogimnazjalnych Liceum Profilowanego) Wokół "Lalki" Bolesława Prusa. Celem rywalizacji było wyłonienie i nagrodzenie osób najlepiej znających tę powieść. Konkurs składał się z dwóch etapów: I - udzielenie odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące treści lektury, II - rozpoznanie fragmentów wybranych z utworu.
Ostateczne wyniki konkursu: I miejsce - Joanna Kwaśniewska z klasy II B; II miejsce - Izabela Werla z klasy II B;III miejsce - Joanna Świderka z klasy II C

Dnia 25 maja 2004 roku rozstrzygnięto wyniki konkursu plastycznego wiązanego z tematyką przemocy. Konkurs został ogłoszony przez Zespół Profilaktyki Szkolnej w listopadzie 2003 roku, gdyż wykonane przez młodzież naszej szkoły plakaty posłużyły jako scenografia do spektaklu "Masz tylko jedno życie...". Komisja konkursu w składzie: mgr M. Orłowska, mgr B. Lipczyńska Rahmani oraz uczennica I. Klimińska jednogłośnie przyznały I miejsce plakatowi wykonanemu przez ucznia klasy IV T Krzysztofa Terebeckiego pod tytułem "ZASTANÓW SIĘ CZEGO CHCESZ". Zwycięzcy serdecznie gratulujemy ciekawego pomysłu i artystycznego poziomu jego wykonania.

Marcin Pieczonka uczeń klasy IV F należący do stargardzkiego klubu szachowego MECHANIK wziął udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Szachach o "Złotą wieżę". Stargardzcy szachiści sprawili wszystkim ogromną niespodziankę, zajmując III miejsce w gronie 14 reprezentacji z całej Polski. Trwające blisko tydzień zawody odbyły się w Jarłontówku w gminie Głuchołazy.

Dnia 21 maja 2004 roku w Stargardzkim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu organizowanego przez Stargardzkie Stowarzyszenie ALA. W tym roku hasło konkursowe brzmiało: "Alkohol a zdrowie". Prace uczennic z naszej szkoły zwyciężyły, gdyż zajęły one pierwsze i drugie miejsce:
I miejsce Monika Ociepa
II miejsce Ewelina Soczewska
Wszystkie prace można obejrzeć w SCK.

14 maja 2004 roku odbył się IV Powiatowy Gwiaździsty Rajd Ekologiczny w poszukiwaniu czystego od zanieczyszczeń i odpadów krajobrazu wiosennego. Trasa rajdu: Stargard - Ulikowo - rzeka Krąpiel - Strachocin - Stargard (stadion Pomorze). Na trasie przemarszu uczniowie badali ph wody z rzeki Krąpiel, określali stan zanieczyszczeń powietrza w okolicy Strachocina (na podstawie obecności porostów na drzewach) oraz lokalizowali dzikie wysypiska śmieci. W rajdzie wzięło udział 48 uczestników z naszej szkoły wraz z opiekunami, byli to oczniowie klas: I F, I N, I T, I W, I D i I K. Wyznaczoną trasę uczestnicy rajdu pokonali w ciągu 3 godzin. Po powrocie, na stadionie czekał na uczniów ciepły posiłek. Na zakończenie rajdu uczniowie przekazali organizatorom raporty i otrzymali pamiątkowe puchary.

W dniach od 3 do 7 maja 2004 r. delegacja z Zespołu Szkół Nr 2 wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu. Do Sedlitz w Niemczech pojechało 5 uczennic (Ewelina Borowska, Olga Bukowska, Emilia Krakowska, Joanna Jasiak, Małgorzata Cnieć) pod opieką nauczycielek języka angielskiego: pp.Magdaleny Mordas-Blumowskiej i Kornelii Maciejewskiej-Obuchowskiej. Podczas Tygodnia Europejskiego w Oberstiifenzentrum Lausitz gościli również nauczyciele i uczniowie ze Szwecji i Anglii Szkoła polska została powitana szczególnie gorąco jako nowy członek Unii Europejskiej.
Więcej...

30 kwietnia 2004 roku odbył się rajd rowerowy, w którym udział wzięli uczniowie z klas: II a, II b i IIc oraz nauczyciele - kierownik wycieczki G.Radliński, M.Orłowska i ks. A.Pestka. Uczestnicy rajdu podzieleni na trzy grupy: ORŁÓW, PESTEK i GRZEŚKÓW (nietrudno zgadnąć, dlaczego) przejechali 50 km. Rozegrali mecz piłki siatkowej (zwyciężyły ORŁY) i rowerowy tor przeszkód (najlepsi: P.Barowicz, K.Waszkiewicz, ks. A.Pestka) w Zieleniewie. Zapoznali się z historią Kołbacza, gdzie dojechali polnymi drogami przez Jęczydół i Bielkowo, a w Żelewie urządzili ognisko.

29 kwietnia 2004 r. w ramach Koła Turystyczno-Krajoznawczego, zorganizowano rajd ścieżkami Puszczy Wkrzańskiej. Długość trasy 10 - 12 km przede wszystkim ścieżkami i drogami leśnymi. W czasie wycieczki zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Dnia 28 kwietnia 2004 r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbył sie I-SZY SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI W JĘZYKU ROSYJSKIM. W konkursie udział wzięło 19 uczniów z klas I i II. Największa popularnością cieszyły sie wiersze kiasyków rosyjskiej poezji: Anny Achmatowej, Mariny Cwietajewej, Michała Lermontowa, Iwana Bunina. Aleksandra Błoka i Osipa Mandelsztama. Nie zabrakło również chętnych, aby zmierzyć się z poezją Wisławy Szymborskiej, oczywiście w języku rosyjskim. Ostatecznie decyzją jury przyznano następujące miejsca:
I miejsce - MIELNIK Ewelina kl. IIB
|| miejsce - NURZYŃSKA Ewa kl. IW
III miejsce - DAŃKÓW Przemysław kl. ID
IV miejsce - ADAMÓW Justyna kl IIB oraz SPRYCHA Mariusz kl. IW

"Myślenie nie jest wstydem". Powyższy sugestywny tytuł zgromadził w dniu 22 kwietnia 2004 roku w ZS nr 2 - 21 wybitnych, uzdolnionych matematycznie, uczniów szkół gimnazjalnych, zmagających się w II Konkursie Matematycznym o Puchar Starosty Powiatu Stargardzkiego.
Klasyfikacja indywidualna
I miejsce - Wojciech Kuć Gimnazjum nr 4 w Stargardzie
II miejsce - Maciej Satkiewicz Gimnazjum w Dobrzanach
III miejsce - Rafał Sudnikiewicz Gimnazjum nr 2 w Stargardzie
Klasyfikacja drużynowa
I miejsce - Gimnazjum nr 4 w Stargardzie ( I drużyna)
II miejsce - Gimnazjum w Dobrzanach
III miejsce - Gimnazjum nr 4 w Stargardzie ( II drużyna)

20 kwietnia 2004 roku odbył się w naszej szkole konkurs dla gimnazjalistów: "EKONOMIA W MATEMATYCE". Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym etapie: uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 15 zadań matematycznych o tematyce ekonomicznej; w drugim etapie: uczniowie otrzymali kartki z określoną sytuacją, w której musieli dokonać autoprezentacji. Wyniki konkursu:
I miejsce - Kacper Bierzanowski - Gimnazjum w Chociwlu
II miejsce - Piotr Ciejak - Gimnazjum nr 4 w Stargardzie
III miejsce - Magda Chmielewska - Gimnazjum w Chociwlu

http://www.osir.v.pl/

27 marca 2004 roku OSIR zorganizował dla szkół średnich ze Stargardu Szczecińskiego drużynowe zawody w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Dziewczęta z ZS nr 2 zajęły II miejsce, a w skład drużyny stanowiły następujące uczennice: Ewa Turczyk z klasy IV R, Sylwia Konopka z klasy IV F, i Ela Konopka z klasy I N. Szkołę reprezentowali również chłopcy, którzy wywalczyli III miejsce: Mariusz Piekarski z klasy IV T, Przemysław Buzdygan z klasy IV F i Mariusz Kowalczyk z klasy II W.

Dnia 18 marca 2004 roku w naszej szkole odbyło się premierowe przedstawienie zrealizowane przez Koło Teatralne, działające w szkole. Spektakl "Masz tylko jedno życie..." przygotowano w ramach szkolnego programu profilaktyki, gdyż jego tematyka związana jest z uzależnieniami. Zaletą spektaklu był jego niepowtarzalny klimat, stworzony przez wykonawców i związany z miejscem przedstawienia - szkolnym schronem, oświetlonym świecami.

ZS2 - POLSKA

KOŁO JĘZYKA NIEMIECKIEGO

OPIEKUN KOŁA: ANNA WALKOWSKA

Język niemiecki dla grupy nie zaawansowanej (na poziomie podstawowym): Spotkania odbywają się w piątki na 4-tej godz. lekcyjnej tj. 10.50 - 11.35. Uczniów mających problemy z językiem niemieckim zapraszam do udziału w zajęciach. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się do opiekuna koła w piątki na długiej przerwie pod pokój nauczycielski by przyłączyć się do udziału w kole - z wyjątkiem dn. 26. 03. 04 i 2. 04. 04. (Ewentualne zmiany terminu spotkań - do ustalenia z prowadzącym). Koło dla grupy nie zaawansowanej rozpoczęło swoją działalność z dn. 12.03.2004. Cel spotkań: wyrównanie poziomu uczniów - zakres podstawowy. Program obejmuje przede wszystkim gramatykę języka niemieckiego - od podstaw. Objaśniane zagadnienia gramatyczne zostają zastosowane w ćwiczeniach. Poza tym ćwiczenia komunikatywne - np. dialogi, wypowiedzi ustne do sytuacji z "życia codziennego". Zajęcia są bezpłatne!!!


KOŁO DLA UCZNIÓW ZDAJĄCYCH MATURĘ USTNĄ Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

OPIEKUN KOŁA: ANNA WALKOWSKA

Język niemiecki dla grupy zaawansowanej i średnio zaawansowanej: Zapraszam na udział w kole języka niemieckiego w poniedziałki o godz. 10.50 - 11.35. (Ewentualne zmiany terminu spotkań do ustalenia z prowadzącym). Zainteresowanych udziałem w zajęciach proszę o zgłoszenie się do pokoju nauczycielskiego w celu skontaktowania się z opiekunem koła w poniedziałek na długiej przerwie (z wyjątkiem dni: 22.03.04. i 29.04.04). Zajęcia są bezpłatne!!! Cel spotkań: Na zajęciach poruszane są tematy maturalne oraz wyjaśniane wybrane zagadnienia gramatyczne, które uczeń zdający maturę ustną z jęz. niemieckiego powinien opanować.

ZS2 - POLSKA

Dnia 9 marca 2004 roku w Zespole Szkół nr 2 odbył konkurs "WYBIERAMY ZDROWIE"., skierowany do szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy prezentowali przeprowadzone przez siebie akcje promujące zdrowy styl życia, przedstawiali wykonane w dowolnej formie i technice prace, wiążące się z tematyką konkursu. Następnie przystąpili do pisania testu i rozwiązywania krzyżówki. Ostatnią konkurencją była umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - po wylosowaniu kartki z opisem urazu, należało udzielić skutecznie pomocy poszkodowanemu, a liczył się również czas działania. Zwyciężyła dwuosobowa drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w składzie: Ewelina Soczewska, Edyta Poznańska.

Dnia 09 marca 2004 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na najciekawszy plakat na temat: "Alkohol a zdrowie". W konkursie wzięło udział 14 uczestników , którzy wykonali plakaty związane z tematem konkursu. Komisja oceniająca przyznała następujące miejsca:
I miejsce - dla uczennicy Adrianny Łodzińskiej z klasy II W;
II miejsce - dla uczennicy Moniki Ociepy z klasy V F
oraz dwa wyróżnienia dla:
- Eweliny Soczewskiej z klasy IV K
- Iwony Reiter z klasy IV N.

10 marca 2004 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Społeczność uczniowska naszej szkoły głosowała na ośmiu kandydatów wyłonionych przez Samorząd Szjkolny. najwięcej głosów uzyskali:

  • Waldemar Stawicki z kl. II K
  • Tomasz Piotrowski z kl. II F
Radnym życzymy wielu sukcesów.

Dnia 26 lutego 2004 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim odbyła się sesja popularno - naukowa "OCHRONA ŚRODOWISKA WARUNKIEM NASZEGO ZDROWIA", w której wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły, przygotowana przez nauczyciela biologii mgr Marię Mizerę. Sesja składała się z trzech odsłon: dyskusji panelowej, wystąpień zaproszonych gości, zadań dla gości i zadań dla uczniów.

ZS2 - POLSKA

26 lutego 2004 roku w Zespole Szkół nr 3 w Szczecinie odbył się finał V edycji Wojewódzkiego Konkursu TOWAR BEZ TAJEMNIC. Uczestniczyło w nim 21 osób z różnych szkół województwa zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentowała Ilona Hryniewicz uczennica V klasy Liceum Handlowego. Konkurs przebiegał w dwóch etapach - pisemnym i praktycznym oraz ustnym (uczestnicy losowali trzy pytania, które dotyczyły towaroznawstwa artykułów przemysłowych, żywnościowych i promocji). Dla finalistów konkursu Akademia Rolnicza przygotowała indeksy. Jeden z nich otrzymała Ilona Hryniewicz, która wybrała indeks wydziału ekonomii.

Dnia 25 lutego 2004 r. odbył się w Zespole Szkół nr 2 KONKURS O PUCHAR MISTRZA ORTOGRAFII ZS NR 2 w roku szkolnym 2003/2004. Wzięło w nim udział 48 uczniów. W drodze eliminacji, z każdej klasy wybrano dwie najlepsze osoby. Uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem konkursu, po czym pisali tekst dyktanda. Następnego dnia - 26 lutego 2004 r. Dyrektor Szkoły p.Marcin Przepióra wręczył zwycięzcom nagrody:

  • I miejsce, Puchar Mistrza Ortografii i dyplom zdobyła Agnieszka Krela z klasy I T
  • II miejsce i dyplom - Anna Strzelecka z klasy IV K
  • III miejsce i dyplom - Agnieszka Nagórna z klasy IV E

ZS2 - POLSKA
ZS2 - POLSKA

Dnia 21 lutego 2004 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie miejskie eliminacje do 49 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Nasza szkołę reprezentowały- Katarzyna Sadocha z klasy I T i Magdalena Sawczak z klasy II F. Obie zaprezentowały się bardzo dobrze w kategorii Turniej Recytatorski, otrzymując dyplomy uczestnictwa. Magdalena Sawczak została wyróżniona i zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu - eliminacji rejonowych, które odbędą się także w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie Szczecińskim dnia 6 marca 2004 roku.

Uczniowie Zespołu szkół nr 2 oddali honorowo krew w Stacji Krwiodawstwa w Stargardzie Szczecińskim w dniu 20 lutego 2004 roku. Decyzję taką powzięło 10 uczniów z klasy IV F: Konopka Sylwia, Lewandowski Rafał, Pawelec Agnieszka, Raj Dominik, Marek Przemysław, Cendrowska Ewa, Kaczyńska Iwona, Gruszczyńska Magda, Teral Monika, Łojek Kazimierz oraz ich opiekunowie p. B.Lipczyńska Rapmani, p. M.Orłowska. Krew każdej grupy jest potrzebna cały czas, każdego dnia, niezależnie od pory roku. Najważniejszy jest fakt, ze można uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

ZS2 - POLSKA>
ZS2 - POLSKA

W dniach 26 - 30 stycznia 2004 roku odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim Dni Kultury Europejskiej. Uczniowie tej szkoły zorganizowali wystawy oraz przedstawienia, podczas których można było zapoznać się ze zwyczajami i strojami krajów należących do Unii Europejskiej. Przeprowadzono również szereg konkursów językowych. Jednym z nich był konkurs recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali w nim następujący uczniowie: Filip Gąsior IV T, Marcin Dędek IV T, Ewelina Soczewska IV K, Izabela Andrzejewska IV K, Ewa Szubert I D, Monika Chila ID, Monika Brzezińska I D, Agnieszka Gawlak I D, Natalia Popowska I D. Pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim języka niemieckiego zajęła Ewelina Soczewska.

28 stycznia 2004 roku Zespół Szkół nr 1 w Stargardzie Szczecińskim zorganizował konkurs POLSKI KARNAWAŁ W UNII EUROPEJSKIEJ. Drużyna Zespołu Szkół nr 2 zajęła II miejsce, a reprezentowali nas: Anita Smigielska, Agnieszka Pawelec, Iwona Kaczyńska i Patrycja Dominiak. Opiekunem młodzieży była mgr Teresa Moszczyńska. Dziewczęta zaprezentowały karnawałowy makijaż twarzy i paznokci, dowcipnie i interesująco łącząc jego charakterystykę z informacjami o wybranym kraju - Hiszpanii.

ZS2 - POLSKA

Studniówka 2004
Klasa 5E
Klasa VE
Klasa 5F
Klasa VF
Klasa 5N
Klasa VN

23 stycznia 2004 roku nastąpiło podsumowanie konkursu, ogłoszonego przez Książnicę Stargardzką, pod hasłem "Wierszem malowane świąteczne obyczaje - Boże Narodzenie 2003". Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół Stargardu Szczecińskiego i powiatu stargardzkiego. Uczestnicy mogli zgłosić do pięciu wierszy o tematyce związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły zebrali 9 prac konkursowych, które wraz z załączoną kartą zgłoszenia, zostały złożone w Książnicy Stargardzkiej. Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim otrzymał dwa wyróżnienia za utwory Małgorzaty Andrzejewskiej z klasy I a i Jarosława Lisa z klasy I l. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe. Piecze nad konkursem sprawowała mgr Anna Krupa.

ZS2 - POLSKA

"Głos Szczeciński" przeprowadził po raz pierwszy Plebiscyt "Super Belfer" na najlepszego, najsympatyczniejszego nauczyciela. Wybierali obecni i byli uczniowie. Na liście kandydatów do tytułu znalazło się 1180 osób. Głosowanie odbywało się za pomocą SMS-ów lub kuponów wyciętych z "Głosu". Choć już na początku wyklarowały się listy tych, którzy byli najbliżej zwycięstwa, końcówka była naprawdę dramatyczna. W końcu udało się wskazać - najsympatyczniejszych, takich, których po latach wspomina się z szacunkiem, którzy nie krzywdzą, chociaż nie głaszczą. Zwycięzców pierwszej edycji plebiscytu "Super Belfer" - trzynastu nauczycieli - zaproszono do redakcji "Głosu" na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Wśród nich znalazł się Mariusz Nosal nauczyciel matematyki z naszej szkoły - Super Belfer powiatu stargardzkiego. Udzielając wywiadu "Głosowi" powiedział: "Wygrana w plebiscycie jest dla mnie zaskoczeniem i motywacją do dalszej pracy. Daję z siebie naprawdę dużo, zastanawiam się, co jeszcze mógłbym zrobić"


Dnia 27 stycznia 2004 r. odbyły się mistrzostwa szkoły w czwórboju sprawnościowym. W finale zmagały się 64 osoby w dwóch kategoriach: klasy I oraz klasy II-V (osobno dziewczęta i chłopcy). W skład czwórboju weszły następujące konkurencje:
1. Dziewczęta - skoki na skakance, trójskok, pchnięcie piłką lekarską i tzw. "brzuszki";
2. Chłopcy - podciąganie na drążku, ugięcie ramion na poręczach, trójskok i "brzuszki".
Oto lista finalistów...

ZS2 - POLSKA
Marcin Bodys - POLSKA

Nasza szkoła przystąpiła do wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej, które odbędą się 10 marca 2004 r. Wytypowaliśmy kandydata - Marcina Bodysa z klasy VD, który następnie został wybrany w losowaniu zarządzonym przez Prezydenta Miasta do udziału w pracach 5-osobowej Miejskiej Komisji Wyborczej.
Powołana została również w szkole Obwodowa Komisja Wyborcza w następującym składzie: 1) Marta Kędzioła (IV K) - przewodnicząca OKW; 2) Agnieszka Macko (IV K) - z-ca; 3) Kamila Balcerzak (IV R); 4) Kamila Piekarzewicz (IV E); 5) Anita Śmiglewska (IV F) - Gratulujemy.

W naszej szkole realizowany jest program "Gotowanie na ekranie". Nagrano już trzy odcinki programu, ukazującego się w Stargardzkiej Telewizji Kablowej. Program promuje potrawy kuchni włoskiej, serwowane w restauracji "Toskania" w Stargardzie Szczecińskim.

Wkrótce fotka
Wkrótce fotka :)

Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołe zajęła I miejsce w powiecie w rozgrywkach piłki koszykowej. Organizatorem imprezy był MOS. Ostatecznie wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

  • I miejsce Zespół Szkół nr 2
  • II miejsce II LO
  • III miejsce ZS nr 1
  • IV miejsce Zespół Szkół nr 5
  • V miejsce II LO
Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się uczennica klasy piątej Marta Zaklukiewicz z Zespołu Szkół nr 2.

Dnia 20 stycznia 2004 roku w Zarządzie Rejonowym PCK w Stargardzie Szczecińskim odbył się międzyszkolny konkurs Prawda o AIDS. Przekaż ją dalej. Test dotyczył historii choroby i sposobów zapobiegania chorobie.W tym konkursie, adresowanym do szkół średnich, wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły. Ewelina Soczewska zajęła I miejsce, a Aneta Garncarek III miejsce.

Wkrótce fotka
Wkrótce fotka :)

W dniu 17 stycznia 2004 roku w budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się zawody okręgowe II etap VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.. Udział wzięli uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych 14 listopada 2003 roku- Anna Błaszczyk V E i Krzysztof Rozdeba V K.Tematem przewodnim olimpiady była polityka regionalna. W części pierwszej uczestnicy odpowiadali na pytania tekstowe. W części kolejnej uczniowie losowali zestawy składające się z trzech pytań i odpowiadali na nie prze komisją. W tym roku na 138 uczestników do etapu II zakwalifikowało się 6 osób.

Dnia 9 i 10 stycznia 2004 roku w Koszalinie odbył się okręgowy etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU. Jak co roku nasi uczniowie z klas gastronomicznych przystąpili do udziału w tej olimpiadzie. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Anna Nowosad z klasy V T i Radosław Lempiecho z klasy IV T. Ostatecznie Anna Nowosad zajęła 12 miejsce (na 90 uczestników).

Wkrótce fotka
Powiększenie

16 grudnia 2003 r. uczniowiue naszej szkoły (z klas II i IV) zwiedzali zabytki Berlina (na zdjęciu fragmenty muru berlińskiego). Było mroźnie i świątecznie. Wycieczkę zorganizowało Koło Turystyczne pod opieką pani Niegierysz. Następny wyjazd odbędzie się w marcu 2004 r. i będzie to Paryż. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

W dniach 4 - 8 grudnia 2003 w angielskiej miejscowości Braintree odbyło się międzynarodowe spotkanie przygotowawcze liderów programu Comenius z czterech szkół: Tjörn - Szwecja, Oberstufenzentrum Lausitz - Niemcy, Braintree College - Anglia i Zespół Szkół nr 2 ze Stargardu Szczecińskiego - Polska. Szkołą koordynującą jest szkoła szwedzka. Zespół Szkół nr 2 ze Stargardu Szczecińskiego reprezentowali: dyr. Marcin Przepióra, Teresa Moszczyńska - nauczycielka języka niemieckiego, Kornelia Maciejewska - Obuchowska i Magdalena Mordas - Blumowska - nauczycielki języka angielskiego... więcej informacji...

Powiększenie

"Jestem jednym z was. Pozwólcie mi godnie żyć" tak brzmiało hasło happeningu, który odbył się w Stargardzie Szczecińskim na Placu Wolności dnia 1 grudnia 2003 r.,w poniedziałek o godzinie 17.00. Imprezę prowadzili: Ewelina Soczewska i Filip Gąsior, uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół nr 2. Ewelina powitała władze miasta, pracowników służby zdrowia, nauczycieli i mieszkańców Stargardu. Po raz pierwszy w historii naszego miasta, w Światowym Dniu AIDS, zgromadzeni z przypiętymi do klapy czerwonymi wstążeczkami ludzie, solidaryzowali się z chorymi. Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchano informacji na temat historii, przebiegu i zapobieganiu AIDS. Następnie zapalono świeczki, będące symbolem solidarności z ludźmi chorymi na AIDS i ułożono je we wskazanym miejscu.

Dnia 1 grudnia 2003 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim odbył się konkurs poezji A. Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV T Marcin Dędek, który przedstawił oryginalną interpretację wiersza "Niepewność". Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał dyplom uczestnictwa.

Powiększenie

Drużyna z Zespołu Szszkół nr 2 w składzie: Ula Wasilewska, Szymon Kowalski i Kamil Jaworski (wszyscy z klasy V E), wzięła udział w I etapie konkursu Wychowanie dla jakości (VIII edycja). Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o jakości. Temat zadania konkursowego I etapu brzmiał: "Dlaczego zaangażowanie ludzi na wszystkich szczeblach pozwala na wykorzystanie ich zdolności dla dobra firmy?". Uczniowie z naszej szkoły zajęli II miejsce, tracąc tylko 0,1 punktu do miejsca I miejsca. Obecnie pracują nad zadaniem konkursowym II etapu i przygotowują się do prezentacji finałowej.

Uczennice naszej szkoły: Kamila Seńczuk, Martyna Maruszczak i Karolina Pawlak, wzięły udział w Teleturnieju "Masz jak w banku" organizowanym przez Telewizję Polską. Drużyna pomyślnie przeszła eliminacje i zakwalifikowała się do kolejnego etapu - nagranie odbyło się 28 listopada 2003 roku w studiu TVP. Dziewczęta znalazły się wśród 7 zespołów, które zdobyły maksymalna liczbę punktów. II etap okazał się trudniejszy, i chociaż walka była wyrównana, nie znaleźliśmy się w gronie zwycięzców.

Strona TVP
Powiększenie

Dnia 27.11.2003 r. odbył się w ZS nr 2 II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu Twórczości Aleksandra Fredry pod hasłem: "Nikt mnie nie zna...". Do udziału w nim zaproszono uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja przebiegała w trzech, osobno punktowanych etapach: test wiedzy; rozpoznawanie cytatów pochodzących z komedii A. Fredry; inscenizacja fragmentów wybranych z utworów pisarza. Ostateczne wyniki konkursu: I i II miejsce - grupy reprezentujące Liceum Ogólnokształcace nr 2; III miejsce - grupa z Zespołu Szkół nr 1.

25 listopada 2003 roku w bursie szkolnej uczennice klasy VT Anna Nowosad i Iwona Dąbro pod kierunkiem mgr inż. Grażyny Tuchmacher, przygotowały piękny pokaz nakrywania stołów okolicznościowych. Młodzież, zamieszkująca w bursie, miała możliwość podpatrzenia sposobu nakrywania stołu świątecznego (Boże Narodzenie) oraz romantycznego. Podobny pokaz przygotowały również uczennice z klasy VT: Ewa Hryniewiecka i Joanna Kruk. Uczennice zaprezentowały oryginalna dekorację stołu sylwestrowo-karnawałoweg oraz stołu wigilijnego. Młodzieży z klasy V T należy się pochwała za to, że dzieli się swoja wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w dotychczasowym cyklu kształcenia.

Powiększenie

Dnia 20 listopada 2003 r. odbyła się w Gimnazjum nr 4 w Stargardzie Szczecińskim kolejna impreza po hasłem "Taniec - aktywna forma wypoczynku". W trakcie imprezy przeprowadzono konkurs taneczny dla uczniów z Zespołu Szkół nr 2 i Gimnazjum nr 4, a jego wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajął Patryk tańczący z dziewczętami - ZS nr 2. II miejsce przypadło dziewczętom - ZS nr 2. III miejsce przyznano grupie reprezentującej Gimnazjum nr 4. Dochód ze sprzedaży biletów, który wyniósł ponad czterysta złotych, został przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin.

W dniu 19 listopada 2003 roku Samorząd Szkolny zorganizował otrzęsiny klas pierwszych oraz dyskotekę , na które to imprezy zaproszono wszystkich uczniów klas pierwszych. Zabawę urozmaicono wieloma konkursami:picie mleka ( I m. klasa I w); uciekający długopis ( I m. klasa I N); puzzle ( I m. klasa I A ); szansa na sukces ( wszystkie klasy, poza I l, otrzymały po dwa punkty); strój kota ( I m. klasa I F i klasa I N ); malowanie kota z zawiązanymi oczami ( I m. klasa I K ). Każda konkurencja była punktowana. Ostatecznie najlepszą klasą pierwszą okazała się klasa I w, II miejsce przypadło klasom: I A, I F, I N, natomiast pozostałe klasy zajęły III miejsce. Każdy uczeń został poczęstowany specjalnie przygotowanymi przez starsze klasy kanapkami oraz pomalowany symbolicznie ( wąsy). Po ogłoszeniu wyników konkursu odbyła się dyskoteka.

Zapraszamy do galerii zdjęć
Powiększenie

W dniu 18 listopada 2003 r. odbył się I Powiatowy Konkurs Ekonomiczny Szkół Ponadgimnazjalnych pt.: "Ekonomia drogą do biznesu w Unii Europejskiej". Organizatorami konkursu byli: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim, Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. W konkursie najlepsza okazała się młodzież z następujących szkół: Pierwsze miejsce Zespół Szkół nr 2 (czyli my). Drugie miejsce I Liceum Ogólnokształcące, a trzecie miejsce Zespół Szkół nr 5. Nasi górą.

Od połowy października 2003 roku trwają rozgrywki Mistrzostw Powiatu Stargardzkiego Nauczycieli Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce o puchar Starosty Stargardzkiego. W rozgrywkach uczestniczą: I LO,II LO,ZS 1, ZS 2, ZS 5, ZSB-T. Wymogiem regulaminowym jest, aby na boisku występowała minimum jedna kobieta. Rozgrywki toczą się w 2 rundach - mecz i rewanż. Zakończenie mistrzostw - w maju 2004 roku. W dotychczas rozegranych meczach najlepiej prezentują się nauczyciele II LO, którzy wygrali oba swoje pojedynki. W drużynie tej występuje pomysłodawczyni reaktywowania tych rozgrywek pani profesor Barbara Przepióra, nauczyciel chemii. Po jednym zwycięstwie mają na koncie: ZS nr 2 i ZS nr 5.

Powiększenie

W Zespole Szkół numer 2 w Stargardzie Szczecińskim można oglądać wystawę zatytułowaną "Nauki humanistyczne w naszej wyobraźni". Prace wykonała klasa pierwsza technikum o profilu socjalnym pod kierunkiem mgr Małgorzaty Makowskiej. Wykonane przez młodzież klasy I D plakaty, przedstawiają nauki humanistyczne, filozofię, pedagogikę i socjologię. Klasa, podzielona na grupy, bazując na zdobytej o poszczególnych naukach wiedzy, miała za zadanie zaprezentować za pomocą symboli jak wyobraża sobie daną dziedzinę nauki.

Dnia 7 listopada 2003 r. odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania niepodległości. Program artystyczny przygotowała klasa IV K pod kierunkiem nauczycieli: historii - p. H.Bielennej; j.polskiego - p. J.Romańczuk. Montaż słowno-muzyczny obejmował informacje historyczne i pieśni legionowej.

Powiększenie

Nasz szkolny Klub Europejski reprezentowany przez: opiekuna Klubu, panią mgr Teresę Moszczyńską i ucznia klasy VK Łukasza Sowińskiego, uczestniczył w zorganizowanej przez Polską Fundację im. Roberta Schumana i Fundację Konrada Adenauera konferencji pn.: "Przez edukację do Europy". Ww. konferencja odbyła się 26 października 2003 roku w Warszawie, w Gmachu Sejmu RP. Celem konferencji było ułatwienie młodym ludziom z różnych stron Polski dostępu do informacji na temat możliwości kształcenia w kraju oraz uzyskania stypendiów zagranicznych, a także korzystania z różnego rodzaju programów edukacyjnych.

Dnia 24 października 2003 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji C.K.Norwida. Naszą szkołę reprezentowały: Adela Sobina (zajęła III miejsce) i Żaneta Zagórska. Recytatorki przygotowały, zgodnie z regulaminem, wiersze C.K.Norwida oraz teksty wybranych przez siebie autorów na temat pracy, gdyż hasłem tegorocznego konkursu była praca, a motywem przewodnim słowa C.K.Norwida: "Heroizm będzie trwał - dopóki praca. Praca? - dopóki stworzenie..."

Powiększenie
Powiększenie

W dniu 20 października 2003 roku w Ośrodku Kultury w Barlinku odbyło się spotkanie najlepszych uczniów województwa Zachodniopomorskiego z władzami oświatowymi województwa. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu p. K Łybackiej stypendystą MENiS został uczeń naszej szkoły Krzysztof Rozdeba. Oprócz bardzo dobrych wyników nauczania Krzysztof zajmował czołowe lokaty w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Dodatkowo stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano najlepszym uczniom naszej szkoły:Radosław Lempiecho z Technikum Zawodowego; Paulina Pakuła z Liceum Ekonomicznego; Ilona Hryniewicz z Liceum Handlowego. Nagrody wręczali parlamentarzyści, starostowie oraz wicekurator p. Grażyna Bychawska.

Szkolne Koło Promocji Zdrowia i PCK 16 października przyłączyło się, w rocznicę powstania Organizacji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych FAO, do obchodów Światowego Dnia Wyżywienia. Nauczyciele zapoznali uczniów z Raportem WHO. Zawierał on dane dotyczące liczby głodujących na świecie ludzi ( 830 milionów) oraz głodujących dzieci (co roku umiera z głodu 15 milionów dzieci, a niedożywienie powoduje 55% wszystkich zgonów na świecie). Wszyscy symbolicznie dzielili się kanapkami i kupowali bułki, z których dochód przeznaczono na kampanię walki z głodem PCK.

Powiększenie
Powiększenie

Dnia 15.10.2003 r. w ramach koła Turystyczno-Krajoznawczego uczniowie ZS nr 2 uczestniczyli rajdzie pieszym po Puszczy Bukowej. Wycieczkę zorganizował p. mgr Mariusz Stencel - nauczyciel wychowania fizycznego. Dodatkowo opiekę nad młodzieżą sprawowali p. mgr Danuta Horn oraz ks. mgr Artur Pestka. Celem rajdu było propagowanie turystyki pieszej wśród młodzieży oraz poznanie walorów turystycznych, krajoznawczych i przyrodniczych Kniei Bukowej. Długość trasy: 15 km. Nawierzchnia: ścieżka lub droga leśna, bruk, szuter.
...a jednak można połączyć miłe z pożytecznym

Dnia 7 października 2003 roku o godzinie 10 w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim odbyła się promocja zdrowego odżywiania się, połączona z degustacją produktów. Uczniowie z klas gastronomicznych przygotowali dekoracyjne kanapki z serem i warzywami, koreczki i surówki: z marchwi i jabłek oraz z kapusty pekińskiej i papryki, rzodkiewki, pomidorów i ogórków. Dekorację stanowiły różnego rodzaju dynie, cukinie, kabaczki oraz orzechy laskowe, a także łabędzie wykonane z jabłek.

Powiększenie
Powiększenie

9 września 2003 roku odbyło się spotkanie integracyjne nauczycieli naszej szkoły. Aby wkupić się w "łaski" swoich starszych kolegów nowoprzyjęci nauczyciele przedstawili interesujący program artystyczny oraz przygotowali słodki poczęstunek. Zabawa przy pieczonym baranie trwała do późnych godzin wieczornych.Mamy nadzieję że nasi nowi pedagodzy będą dorbrze się czuli w szkole, czego im serdecznie życzymy.

1 września 2003 roku w sprzyjająch warunkach atmosferycznych uroczystym apelem zainaugurowany został nowy rok szkolny - 2003/2004. Grono uczniowskie powiększyło się o 8 pierwszych klas (284 uczniów), zaś nauczycielskie o 19 nowozatrudnionych pedagogów. W swoim ekspoze p. dyrektor Marcin Przepióra podkreślił, że "szkoła przyjazna buduje swoją tożsamość na fundamencie wartości uniwersalnych takich jak: odność, piękno, przyjażń, dialog i człowieczeństwo; że niesie radość i motywuje do rzetelnej i twórczej pracy" i że te właśnie hasła będą mottem naszej szkoły.
Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego.

Powiększenieilość odsłon: 1005:)